متخصص ایمپلنت فوری -نکات ایمپلنت گذاری در حفره عفونی
نکات ایمپلنت گذاری در حفره عفونی
بعضی بهترین متخصص ایمپلنت ها اظهار می کنند که گذاشتن ایمپلنت در نواحی عفونت لثه و یا دندان باعث عفونت ایمپلنت در آینده می شود و علت آن هم احتمال آلودگی میکروبی ایمپلنت توسط عفونت باقیمانده در ناحیه عنوان می شود.

گونه ای از باکتری ها به نام باکتریوئید فورستیوس (bacreroides forsythus ) وجود دارد که می تواند درون استخوان پس از کشیدن دندان هم باقی بماند و متعاقبا ایمپلنت را عفونی کند. پس بعد از کشیدن دندان و تمیز کردن حفره آن و گذاشتن زمان لازم برای التیام همچنان باکتری ها در استخوان می توانند باقی بمانند و می توانند متعاقبا ایمپلنت را از درون عفونی کنند. حتی بعضی متخصصین اعلام کرده اند که عفونت های ساده انتهای ریشه های دندان ها به سادگی با درمان ریشه رفع شده اند هم می توانند در آینده باعث عفونت انتهای ایمپلنت شوند. پیشنهاد شده است که میکروب ها حتی یک سال پس از کشیدن دندان هم میتوانند در استخوان فک باقی بماند.

البته بسیاری از مطالعات هم می گویند که تفاوتی در ایمپلنت گذاری در حفره عفونی و صبر کردن برای چند ماه وجود ندارد. برای همچین روشی بهتر است بیمار دیابت نداشته باشد و سیگار مصرف نکند. معمولاً در این موارد نیاز به پیوند استخوان هم می باشد ولی در اکثر موارد نیاز به استفاده از ممبران   (membrane)  نیست و استفاده از آن باید محدود به موارد تحلیل استخوان شدید نقایص استخوان بیش از ۲ میلی متر باشد.

چه توصیه هایی برای ایمپلنت گذاری در حفره عفونی وجود دارد؟

  1. باید یک ساعت قبل آنتی بیوتیک تجویز شود.
  2. باید قبل از شروع جراحی دهان شویه کلروهگذیدین ۱۲/۰ % استفاده شود.
  3. حفره به دقت تمیز شود.
  4. استفاده از آنتی بیوتیک بعد از جراحی هم الزامی است.

نتیجه گیری:

بعضی اوقات دندان هایی که قرار است کشیده شوند دارای عفونت در استخوان و یا لثه خود هستند خیلی از متخصصین ایمپلنت پیشنهاد می کنند که قرار دادن ایمپلنت فوری در این نواحی اشتباه است و نیاز به کشیدن دندان و صبر کردن به مدت چند ماه میباشد چون معتقدند پاتولوژی و عفونت ناحیه بر روی جوش خوردن استخوان به ایمپلنت تاثیر می گذارد.

منبع: ایمپلنت فوری


ارسال شده در تاریخ ۱۳۹۸ بيست و دوم آبان ساعت 12:00 AM توسط nikoo2020
  Powered By NoteAhang , The Iranian Virtual Music Society
Persian Music Community
 
ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان